Het boek Mortal Engines wordt de sensatie van dit najaar!

30 July 2018

Het boek Mortal Engines wordt de sensatie van dit najaar!

Heb jij de trailer van Mortal Engines al gezien? Nee? Begin daar dan eerst even mee: 

We weten dat het mooi weer is en zo, en dat de zomer fijn is, maar kun je nu ook niet wachten tot 13 december? Dan gaat deze fantastische film in première in Nederland. Die dus gemaakt is door de mensen die ook The Lord of the Rings en The Hobbit hebben gemaakt (lees: Peter Jackson). Kan het nog beter?

Ja, dat kan! Want we weten allemaal: het boek is altijd beter dan de film. Op 18 september verschijnt deze prachtige filmeditie van Mortal Engines. Je hebt dan dus drie hele maanden om Tom en Hester te leren kennen op papier, waarna je die indrukwekkende wereld van levende steden op het witte doek kunt gaan bewonderen.

Even in het kort, waar draait het nu precies om in dit boek. Het verhaal speelt zich af in de toekomst, vele eeuwen na de Zestig-Minutenoorlog. De aarde is onvruchtbaar en er zijn geen natuurlijke brandstoffen meer. De steden zoals wij die nu kennen zijn zelfstandige stadstaten geworden die op rupsbanden over de aarde trekken. De enige manier om aan brandstof te komen, is door andere steden aan te vallen: een strijd op leven en dood. Hoofdpersonage Tom woont in de zogenaamde tractiestad Londen. Hij is getuige van een moordaanslag en het lukt hem de moord te voorkomen. Tom verwacht een beloning voor zijn heldhaftige optreden, maar in plaats daarvan wordt hij de stad uitgegooid. Samen met Hester, die de aanslag pleegde.

Hij lag op een grote berg modder aan de rand van een diepe sleuf en in het schrale, parelgrijze licht van de schemering zag hij het meisje met het verwoeste gezicht vlakbij zitten. Zijn verschrikkelijke droom – hij stortte door die zwartgeblakerde koker naar beneden – was werkelijkheid geworden.

Tom en Hester proberen Londen weer in te halen, maar algauw merken ze dat er iemand is die niet wil dat ze de stad levend bereiken…

Het nadeel aan grote filmproducties, is dat je altijd heel lang moet wachten op het volgende deel. Gelukkig doen wij dat jullie niet aan. Het tweede boek, Predator’s Gold, verschijnt namelijk al in november (nog voor de film van deel één dus!). Dan kun je lekker doorlezen. En in het voorjaar van 2019 komen deel drie en vier daar nog eens achteraan. Eat that, Peter Jackson!

PS. De trailer en de filmposters zijn inmiddels al te bewonderen in de bios! Het boek kun je natuurlijk alvast bestellen bij de plaatselijke boekhandel of op je TBR zetten.

Meer in deze rubriek

5 YA-boeken met LHBTI+-personages

YA-boeken in het thema van Pride maand.

Boeken voor op je juni-TBR

Drie mooie titels die deze maand bij Best of YA verschijnen.

Terugblik op YALFest!

Spot jij jezelf op de foto’s?

De executie, het nieuwe super spannende boek van Daniëlle Bakhuis

De executie ligt vanaf vandaag in de winkel!

Pages

Meer in deze rubriek

5 YA-boeken met LHBTI+-personages

YA-boeken in het thema van Pride maand.

Boeken voor op je juni-TBR

Drie mooie titels die deze maand bij Best of YA verschijnen.

Terugblik op YALFest!

Spot jij jezelf op de foto’s?

De executie, het nieuwe super spannende boek van Daniëlle Bakhuis

De executie ligt vanaf vandaag in de winkel!

Zonderling is voor het eerst verkrijgbaar op YALFest!

Koop als eerste het nieuwste boek van Laini Taylor.

Vijf verfilmde YA-boeken

Lees de boeken en kijk de films!

De executie verkrijgbaar op YALFest

Het nieuwe boek van Daniëlle Bakhuis is op YALFest exclusief eerder te koop!

Deze boeken verschijnen deze zomer bij Best of YA!

Maak maar vast plaats op je TBR-plank!

After Anna Todd image

After – de filmeditie door Anna Todd

Verschijnt vandaag bij Boekerij!

De vloek van de Titaan graphic novel is er!

Beleef opnieuw een avontuur met Percy Jackson en zijn vrienden.

Alles wat je moet weten over YALFest

Het duurt nu niet lang meer tot de vierde editie YALFest. Ben jij er klaar voor? 

Marvel fans opgelet!

Geïllustreerde YA vol spanning, romantiek en superkrachten.

De nieuwe futuristische thriller van Mirjam Mous

H@ck - Het instituut ligt vanaf vandaag in de winkel! 

'Wat zou Martin doen?" ligt nu in de winkel!

Aanrader voor de fans van 'The Hate U Give' en 'Zij en ik'. 

Infernal devices ligt nu in de winkel!

Het derde deel van de ´Mortal Engines´ serie van Phillip Reeve is vanaf nu verkrijgbaar. 

'Zij en ik'op leeslijst van Queerboeken.nl

Voor Valentijnsdag lanceren De Leescoalitie en COC Nederland de website Queerboeken.nl.

Lees het winnende verhaal van de Best of YA Winter Schrijfwedstrijd!

De uitslag is bekend!

Must-read voor fans van The Hate U Give: Wat zou Martin doen?

Fan van The Hate U Give? Mis dit boek niet!

Marketingstage bij Uitgeverij Unieboek | Het Spectrum vanaf februari

Wij zoeken een marketingstagiair Lifestyle & Non-fictie! 

Het nieuwe Best of YA-magazine is verschenen!

Vanaf eind januari ligt het nieuwe magazine in de boekhandel! 

Marketingstage Best of YA vanaf februari in Amsterdam

Wij zoeken een collega voor in ons nieuwe pand in Amsterdam!

Deze boeken verschijnen in het voorjaar bij Best of YA!

ZO. VEEL. MOOIE. BOEKEN. <3 

Kom naar YALFest 2019 met deze fantastische auteurs!

Heb jij je ticket al? 

Voor je winter-TBR: Predator’s Gold

Lees het spannende vervolg op Mortal Engines!

NIEUW: Voor het laatst gezien

Deze mysterieuze thriller moet je lezen!

Stem op Warcross voor het Chicklit.nl Young Adult boek van het jaar!

Heb jij al gestemd op dit geweldige boek?

De Eliminatie genomineerd voor Vlaamse boekenprijs

Breng nu je stem uit en win een boekenpakket!

Kom 23 september naar YALFU met Buddy Tegenbosch

YA-liefhebber? Hier moet je bij zijn! 

Het najaar van Best of YA

Het wordt een groot YA-feest!

We gaan Aru Shah en het einde van de tijd uitgeven!

Je vindt een voorproefje in Apollo 3. De brandende doolhof!

Dit zijn de nieuwe boeken van Best of YA

Zo kom je de zomer wel door

Alles over YALFest 2018

Heb jij je tickets al in huis?

We <3 de boekhandel

Bookstore Day 2018: vier de boekhandel!

De allernieuwste Sarah Pinborough

Lees nu al het eerste twee hoofdstukken van Het Dodenhuis

Stage tussen de kinder- & YA-boeken

Kom je vanaf september stage bij ons lopen?

'De bliksemdief' graphic novel

Er komt een nieuwe Riordan aan!

Best of YA-magazine

Het eerste magazine van 2018 is uit, haal hem nu gratis op in de boekhandel!

De leukste Kinderboeken en Best of YA

Stagiair(e) gezocht!

Ben je gek op lezen en heb je een vlotte pen? 

Stagiair(e) gezocht

Voor de marketing van Best of YA en De leukste kinderboeken!

Dit zijn ze! De nieuwe Best of YA titels

Deze boeken verschijnen vanaf februari 2018!

Lees het eerste hoofdstuk van 'De edele'

Het nieuwste boek van Taran Matharu!

Hoera, 'Bemind' is verschenen!

Het Huis van de Nacht is terug!

YALFest twan=

Achter de schermen bij YALFest

Blog: Hoera, de kaartverkoop is van start gegaan!

Schrijvers zijn bedriegers

Laure Eve geeft schrijftips.